| Output Type | Single |
| Type | DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF solar |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | KF solar |
| Input Voltage | 120-450VDC |
| Output Voltage | 220V/230V/240V |
| Output Current | 100A |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 460*395*132mm |
| Weight | 13.5kg |
Inverter








