| Output Type | Single |
| Type | DC/DC Converters |
| Brand Name | KFSOLAR |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| KF SOLAR | |
| Input Voltage | 48V |
| Output Voltage | 220V / 230V / 240V |
| Size | 735*473*272mm |
| Weight | 21.10kg |
Inverter
| Output Type | Single |
| Type | DC/DC Converters |
| Brand Name | KFSOLAR |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| KF SOLAR | |
| Input Voltage | 48V |
| Output Voltage | 220V / 230V / 240V |
| Size | 735*473*272mm |
| Weight | 21.10kg |