| Output Type | Single |
| Type | ac-dc-ac, DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 24V |
| Output Voltage | 110-120V |
| Output Current | 30A |
| Output Frequency | 60Hz |
| Size | 540*390*217mm |
| Weight | 10kg |
| Condition | 100% tested |
| MPPT Voltage Range | 120VDC ~ 450VDC |
| Max. Solar Charging Current | 80A |
Inverter








