| Output Type | Single |
| Type | DC/AC Inverters, AC to AC, ac-dc-ac |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 48V / 60~450VDC |
| Output Voltage | 230V / AC110V / AC220V / AC240V |
| Output Current | 10-100A |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 54*41*12.2mm |
| Weight | 15kg |
| Application | Home Solar Power System |
| Output Waveform | Pure Sine Wave Output |
| Rated Power | 11000W |
| Certificate | CE |
Inverter







