| Output Type | Single, Dual, Triple |
| Type | DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 97% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 48V / 48Vdc |
| Output Voltage | 120/240Vac |
| Output Current | 21.7A |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 448*295*105mm |
| Weight | 15kg |
| Application | Home Solar Power System |
Inverter









