| Output Type | Three Phase |
| Type | AC to AC, DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 99% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 500 volts direct current |
| Output Voltage | 12A~18A |
| Output Current | 200 Ah |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 620*445*130mm |
| Weight | 27kg |
| Output Waveform | pure sine wave |
| Output Rating | 10kW |
Inverter









