| Output Type | Dual |
| Type | DC/AC Inverters, ac-dc-ac, DC/DC Converters |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 60~450V |
| Output Voltage | 230V |
| Output Current | 10-100A |
| Output Frequency | 50/60Hz (Low Frequency) |
| Size | 540*415*122mm |
| Weight | 14kg |
| Feature | WiFi Enabled, Mobile App Monitoring, Overload Protection |
Inverter







