| Key attributes | |
| Battery Type | LiFePO4 |
| System Voltage | 48V |
| Output Power Range | 5-10 kW |
| Grid connection | Hybrid grid |
| Type | ALL-IN-ONE |
| System Type | Wall-Mounted |
| Protection Class | IP65 |
| Communication Port | CAN, RS-232, RS485 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | KFsolar |
| Dimension (L*W*H) | 485*680*226 mm |
| Weight | 177 kg |
| Packaging and delivery | |
| Selling Units | Single item |
Battery
KFsolar White 48V 230Ah LiFePO4 Solar Lithium Pack IP65 Grade Wall-mounted for 5-10KW Hybrid Grid CAN IN-ONE for Household Use
- Minor customization
- Drawing-based customizati
- Sample-based customization
- Full customization
| Output voltage | AC 220V/380V |
|---|---|
| Capacity | 15KWH |





