| Output Type | Dual, Single |
| Type | DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF Solar |
| Inverter Efficiency | 95% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Input Voltage | 110V/120V ; 48V |
| Output Voltage | 110V/120V |
| Output Current | 120Ah / 200A |
| Output Frequency | 50Hz/60Hz |
| Size | 620*435*130mm |
| Weight | 27kg |
| Product Name | Off-grid Hybrid Inverter |
| Keyword | off-grid hybrid system |
| Output Waveform | Pure Sine Wave |
| Battery Type | Lead Acid / Lithium Ion |
Inverter







