| Output Type | Single |
| Type | DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF SOLAR |
| Inverter Efficiency | 98% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | KF SOLAR |
| Input Voltage | 48V |
| Output Voltage | 220V |
| Output Current | 10-100A |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 464W*798.4H*300D |
| Weight | 16kg |
Inverter








