| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Brand Name | KF SOLAR |
| Inverter Efficiency | 98.7% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | KF SOLAR |
| Input Voltage | 200V-850V |
| Output Voltage | 3L/N/PE 220/380V |
| Output Current | 45.5-90.9A |
| Output Frequency | 50/60Hz |
| Size | 647.5W 537H 303.5D |
| Weight | 44.5KG |
Inverter









